Виведений у Канаді Дж. Мек-Інтошем із сіянця від вільного запилення сорту Феймез.
Дерево сильноросле, у перші роки із зворотнопірамідальною, а з віком та збільшенням урожайності — з потужною, широкоокруглою, з піднятими гілками кроною. Пробудження нирок висока, пагоноутворювальна здатність від середньої до високої. Основні гілки відходять від ствола під гострим утлом, але згодом під вагою врожаю відхиляються убік, різко змінюючи форму крони.
Пагони середньої товщини, слабоколінчасті, вишнево-червоного кольору, з блискучою корою, середньоопушені, з дрібними або середніми сочевицями. Обличність хороша. Листя середньої величини, округло-або широкообратнояйцевидної форми, світло-зелені, з жовтуватим відтінком, матові, середньоопушені, у нижній половині зі згладжено-місточастою, а у верхній - з гострішою зазубреністю зі злегка піднятими краями. Основа частіше серцеподібна. Черешки середньої довжини та товщини, опушені. Прилистки дрібні, ланцетоподібні, кінчик середньої довжини, різко загострений, часто гвинтоподібно скручений. Нирки середньої величини, округлі, сильноопушені, притиснуті до стебла. Зимостійкість висока, поразка паршою сильна.
Різним формуванням піддається складніше, ніж Джонатан. У пору плодоношення вступає порівняно пізно - на 7-8-й рік зростання в саду. Прискорити вступ у плодоношення можна шляхом підбору більш швидкоплідних підщеп. Плодоносить переважно на багаторічних кільчатках. Цвіте у середні терміни. p align="justify"> Нарощування продуктивності в перші роки плодоношення досить повільне, але з віком врожайність підвищується до 100 кг з дерева і більше. Періодичність плодоношення виразно виражена.
Плоди від середньої величини до великих - масою 120-170 г, середньо-, іноді сильно сплощені, зрідка асиметричні. Шкірка гладка. Основне забарвлення зеленувато-жовте, покривне — темно-червоне, інтенсивне, майже суцільне, але з виразними смугами рум'янець, що покриває більшу частину поверхні плода, з густим восковим нальотом і світлими підшкірними точками. Поглиблення у філіжанки невелике, середньої ширини, слабоскладчасте або практично гладке. Чашка маленька, відкрита. Вирва середньої ширини та глибини, у багатьох плодів з напливом, частіше без оржавлення, зелена. У вирви бувають чіткі борозенки, що розділяють нижню частину плода на часточки. Плодоніжка середньої довжини та товщини. Серце цибулицеподібне. Насіннєві камери найчастіше відкриті. Осьова порожнина середня. Підчашкова трубка невелика, конічна. Насіння середньої величини, овальне, злегка подовжене, добре і середньо виконане. М'якуш білий, при перезріванні кремуватий, дуже ніжний, кисло-солодкий, високих смакових якостей (4,6—5 балів). У плодах міститься: сухих розчинних речовин 12,84-14,74%, Сахаров 8,96-12,60, кислот 0,42-0,80, пектинів 0,70-0,95%, вітаміну С 0,25- 1,18, фенольних речовин 154-427 мг на 100 г сирої маси.
Пізньоосінній або зимовий сорт . Знімна зрілість плодів зазвичай настає в першій половині вересня, однак, встановлюючи терміни збирання, необхідно враховувати, що плоди схильні до значного осипання. У холодильниках добре зберігаються до лютого – березня.
Позитивні якості : висока зимостійкість дерев і відмінні якості плодів.
Недолік - сильна вражає паршою.
Поширений у всіх зонах України. Через сильну уражаність паршої площі під насадженнями цього сорту в останні роки різко скорочуються.
Сорт має ряд клонів, з яких найбільш поширений Мекінтош Ред, який відрізняється від вихідного сорту тим, що плоди його покриті більш інтенсивним, суцільним, розмитим рум'янцем.
Саджанці Яблуня Мекінтош
Дзвоніть по тел +38 (096) 056-82-62
- Модель: Яблоня Мекинтош
- Немає в наявності
-
80грн.